Závody Zlatá udice 2022

 

     V sobotu 14. května 2022 naše organizace uspořádala soutěž "Zlatá Udice" na Návesním rybníku v Chrástu u Cukrárny. Zúčastnil se velký počet dětí z naší organizace, celkem 28. Byly  rozděleny do kategorií mladších (začátečníci) a starších (pokročilí). Nejdříve proběhla prezentace a potom začal rybolov, poznávání ryb a poslední disciplínou byl hod na cíl. Celkem byly děti úspěšné, jen ty ryby tolik nebraly. Na 1. místě v kategorii pokročilých se umístil Václav Klíma, na 2. místě Miroslav Ryba a na 3. místě Barbora Hašková. V kategorii začátečníků se na 1. místě umístil Matěj Fedkiv, na 2. místě Jaroslav Kurila a na 3. místě Eliška Pospíšilová. Speciální cenu za největší ulovenou rybu, amura 76 cm, získala Dalia Croitor. Vítězové obdrželi hodnotné ceny a diplomy a ostatní soutěžící diplomy a každý i malou pozornost. Nakonec je čekalo občerstvení s opékáním buřtů. Soutěž se povedla, počasí přálo, všichni byli spokojeni a tak se budeme zase těšit na Vás  za rok. Prohlédněte si také fotografie ze soutěže v sekci Fotogalerie.

 

Letní tábor rybářské mládeže 2022

 

Odbor mládeže Rady ČRS plánuje uskutečnit v termínu 31. 7. – 13. 8. 2022 letní tábor rybářské mládeže. Jako tradičně se bude konat v objektu ZO OS KOVO – Buzuluk Komárov ve Smetanově Lhotě. Tábor je zaměřen především na rybolov, nácvik rybolovné techniky a na prohloubení rybářských znalostí a dovedností. Přihlášky jsou právě spuštěny!    

Děti si v průběhu tábora mohou vyzkoušet rybolovnou techniku (házení na terče a do dálky muškou i zátěží) nebo lov ryb udicí, který bude zaměřen na všechny povolené způsoby lovu ryb (na plavanou, na umělou mušku, na položenou atd.) dle zvoleného úseku řeky. Každý den je pro děti připraven pestrý program (soutěže, turnaje, závody, přednášky, výlet atd.). I v letošním roce je naplánován celodenní lov na údolní nádrž Orlík - Štědronín. Na děti budou dohlížet zkušení vedoucí znalí jak v oboru rybolovné techniky, tak i v lovu ryb udicí.   

Tábor se nachází v samostatném areálu uprostřed lesa. Obtéká ho řeka Lomnice s velice pestrým charakterem toku, šířka řeky se zde pohybuje mezi 5 - 10 m. Říčka je spíše mělčí, v hlubších partiích je hloubka až 1,5 m.  Průtok v řece ovlivňuje voda vytékající z rybniční soustavy v okolí města Blatná. V areálu jsou k dispozici 3 - 6-ti lůžkové chatky, jídelna, klubovna, sprchy, WC atd. Pro sportovní vyžití je zde navíc bazén, hřiště, pingpongové stoly a jiné.  

Vzhledem ke specializaci tábora je důležité, aby děti sebou měly základní rybářské vybavení, a především členskou legitimaci a rybářský lístek. Povolenku pro všechny děti zajistí po dobu trvání tábora pořadatel LTM.

Tábor je určen především pro děti z rybářských kroužků v místních organizacích, které jsou členy ČRS. Věková hranice dětí je 8 – 17 let.

Přihláška:     Zaslat na Západočeský územní svaz Plzeň, Tovární 5, 301 00 Plzeň, tel. paní M. Šímová: 377 223 569

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Cena:              6.200,- Kč

Platba:          Číslo účtu pro platbu účastnického poplatku si vyžádejte na územním svazu ČRS, pod   který   dítě spadá dle své MO ČRS (kontakty na územní svazy najdete níže).

Propozice:     Podrobné propozice a potřebné formuláře o zdravotní způsobilosti, budou odeslány  na Vaši adresu začátkem června popř. emailem.

Informace a dotazy k LTM: Petra Hnízdilová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mobil 720 163 092.

Realizace letního tábora je podmíněna příznivou epidemiologickou situací. V rámci tábora je samozřejmé dodržování všech vládních opatření, platných v období konání tábora.

 

 

Kroužek v Chrástu pro začínající a pokročilé rybáře začíná!!!!

Rybářský kroužek v Chrástu

        

     Kroužek v Chrástu pro začínající a pokročilé  rybáře začíná!!!!  Všichni zájemci přijďte ve čtvrtek 7.10. 2021 od 15.30. do 17.00 hodin do klubovny v Rybářském domě u Chrásteckého rybníka.  Domluvíme se na všem, kdy a jak budou kroužky probíhat. Děti budou rozděleny na začínající a pokročilé. Zřejmě to bude jako v začátku roku, kdy kroužek probíhal každý týden ve čtvrtek a každý pátek. Vše si domluvíme s rodiči a vedoucími kroužků v kanceláři. Případné dotazy volejte na číslo pana Märze 736645716. Všichni zájemci o kroužek přijďte. Těšíme se na Vás. Pro začínající rybáře je první povolenka zdarma.

 Petrův zdar!

Rybářské kroužky v plném proudu

     Rybářské kroužky pro děti jsou v plném proudu. Kroužek pro začínající rybáře v Chrástu probíhá každý čtvrtek od 15:30  do 17:00 hodin. Pokud jste nestihli zahájení kroužku, je stále možné se přihlásit. Kroužek pro pokročilé děti a mládež se v Chrástu koná vždy v pátek ve stejnou hodinu. Dále je možné navštěvovat kroužek v Křiších, který se koná v neděli v místní hasičárně. Pokud máte nějaké dotazy ohledně kroužku nebo se chcete ještě přihlásit, neváhejte kroužek navštívit nebo kontaktujte  pana Vladimíra Märze na čísle 736645716. Zároveň prosíme návštěvníky kroužku o dodržování hygienických opatření.

 

Závody Zlatá udice 2021

     V sobotu 26. června 2021 od 8.00 hod. uspořádala organizace ČRS MO Chrást soutěž pro mladé rybáře " ZLATÁ UDICE " . Soutěž se konala na Návesním rybníku v Chrástu. Zúčastnilo se 20 dětí a byly rozděleny do dvou kategorií na mladší a starší. Soutěžilo se v poznávání ryb, hodu na cíl a lovu ryb, kde se nepočítal počet nachytaných ryb, ale jejich délka v centimetrech. Ve skupině mladších se na 3. místě umístil Pavel Hrubý, na 2. místě Jaroslav Jára a na 1. místě Jaroslav Kurila. Ve skupině starších se na 3. místě umístil Václav Klíma, na 2. místě Miroslav Ryba a na 1. místě Jakub Rejthar. Absolutním vítězem se stal Jaroslav Kurila, který získal největší počet bodů ve všech kategoriích. Jinak se všem dětem dařilo a obdržely hodnotné ceny a každý soutěžící diplom a ještě malou pozornost. Na závěr je čekalo občerstvení s opékáním buřtů. Počasí nám všem přálo a myslíme si, že se všem akce líbila a tak se budeme těšit zase za rok. Fotografie z akce si můžete prohlédnout ve Fotogalerii.

Petrův zdar!

 

Přihlášení

Hledat

Návštěvnost webu

Dnes41
Včera90
Poslední týden131
Poslední měsíc608
Celkem134261